List 2

8. května 2017 v 10:59 | Ms.Gray |  Listy
Mám takový pocit, že znovu přišel můj tzv. litovací den.


To poznám tak, když o věci přemýšlím zpravidla déle než půl hodiny a ta se pak může protáhnout na celý den. Přičemž vedlejšími příznaky je smutná nálada a nechuť dělat nic jiného, než ležet v posteli. Někdy se to vyřeší spánkem, ale pak přijdou výčitky, že nejsem vůbec produktivní. Takže to se zavrhuje.

No nic.

Nejlepší je, že ty nejhorší chvíle mě většinou zákonitě zastihnou někde venku. Třeba když jdu na vlak. To pak jen zadržuju slzy a opakuju si, ať můj mozek sklapne. Což by se dalo vyřešit snad jen lobotomií.

Pořád si říkám, že jestli je tohle součást toho, jak se vyrovnávají s rozchody ostatní, ani se nedivím, že mají chuť se vším seknout. Že to některé dovede k sebevraždě.

Nikdy jsem to nechápala. Teď až moc dobře.

Nejzásadnější myšlenka, která se mi honí hlavou je ta, že jsem úplně nesmyslně zahodila svou jedinou šanci na štěstí v životě, a zakopala ji hluboko pod zem. Že jsem uhasila svůj jediný plamínek.

Ale to dělám pořád. Vždy skazím vše, co vypadá slibně. Jo, a tady je ten pocit méněcennosti.

Je pravdou, že jsem typ člověka, co všechno hází na sebe, ale teď je to oprávněně. A nevím, jak s tím žít, když mě to pronásleduje na každém kroku.

Přichází myšlenky, že se s tím musím vyrovnat pro jeho dobro, že bude beze mě šťastnější. Jenže pak sobecky zase "co moje štěstí? Nemůže nikdy být nic dobrého i pro mě?" Kdybych zapomněla, bylo by to dobré. Věřím, že po čase ano.

Přičemž tady se zase rozcházím. On mi dal dost najevo (to vlastně dělal celou dobu), že mě nechce ztratit, takže ho nemůžu odříznout, přestat komunikovat. Nebylo by to spravedlivé. Byla by to jen další věc, kterou bych si na do smrti vyčítala.

Takže vězím v začarovaném kruhu.

Člověk v životě potřebuje lidi. I když je introvert. A je dobré nechávat si ty správné.

No, snad přežiju den litování.

Štve mě, že se to nelepší. Těch dobrých dnů je stále málo.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama